TarMac News: Raport ze „Spotkania z przemysłem” z firmą Eurovia S.A.

W środę 6 grudnia 2017 roku na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej odbyło się kolejne „Spotkanie z przemysłem”, czyli spotkanie z przedstawicielami branży budowlanej, którzy opowiadają o swoich doświadczeniach z pracy w przemyśle. Podczas środowego spotkania mury naszego Wydziału odwiedzili pracownicy firmy Eurovia Polska S.A. – panowie Michał Żak i Tomasz Chmura. Motywem przewodnim tego spotkania było bezpieczeństwo podczas prowadzenia prac budowlanych.

Pan Michał Żak, specjalista ds BHP i Koordynator BHP Regionu Południe, dokonał wprowadzenia w zagadnienia związane z zachowaniem bezpieczeństwa na budowie, wspomniał krótko o ramach prawnych obowiązujących w naszym kraju w kwestii bezpieczeństwa i higieny pracy oraz zarysował filozofię BHP w firmie Eurovia Polska S.A. specjalizującej się w wykonawstwie obiektów infrastrukturalnych. Wiadomości te na bieżąco uzupełniał pan Tomasz Chmura, Dyrektor ds Jakości, BHP i Ochrony Środowiska, który przedstawił również sedno wykładu – definicję prawie wypadku. Firma Eurovia w swojej działalności skupia się właśnie na analizie prawie wypadków, czyli sytuacji niebezpiecznych, w których nikomu z pracowników nie stała się krzywda, jednak potencjalnie powtórzenie takiego zdarzenia mogłoby doprowadzić do urazu, trwałego uszczerbku na zdrowiu lub w najgorszym wypadku do śmierci podczas wykonywania czynności służbowych. Analiza i przeciwdziałanie tego typu wydarzeniom pozwoliło na znaczne zredukowanie liczby niebezpiecznych wydarzeń na budowach realizowanych przez firmę Eurovia i podniesienie warunków pracy pracowników firmy.

Podczas spotkania obaj przedstawiciele firmy Eurovia Polska S.A. zaprezentowali bardzo ciekawe i nowatorskie filmy szkoleniowe wykorzystywane w przedsiębiorstwie do szkolenia pracowników oraz przedstawili kilka zasad, dzięki którym udaje się praktycznie wyeliminować większość zagrożeń podczas pracy. Mikołajkowe „Spotkanie z przemysłem” zakończyło się tak, jak powinna zakończyć się wizyta św. Mikołaja, a mianowicie rozdawaniem prezentów-gadżetów firmy Eurovia dla wszystkich słuchaczy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s