Oczekiwania vs rzeczywistość – drugie spotkanie SKN TarMac za nami

W czwartek 23 listopada 2017 roku w ramach spotkania Studenckiego Koła Naukowego TarMac na Wydziale Budownictwa gościliśmy absolwenta naszej uczelni, pana mgr inż. Szymona Garcorza, który przedstawił swoją prezentację pt. „Branża budowlana: oczekiwania vs rzeczywistość”.

IMG_3867.JPG

Wykład, którego wysłuchała ponad 20-stka Tarmakowiczów, rozpoczął się od przedstawienia przez pana Szymona Garcorza jego obecnego miejsca pracy – budowy zbiornika Eurosilo w kompleksie elektrowni Jaworzno. Po kilku minutach opowieści o ciekawostkach związanych z tak ogromnym przedsięwzięciem prelegent przeszedł do tematyki bliższej drogowym sercom i opowiedział o swoich doświadczeniach z branży projektów infrastrukturalnych. Najważniejsze części wykładu znalazły się na końcu prezentacji – gość SKN TarMac opowiedział o swoich dążeniach do zdobycia uprawnień budowlanych, drodze jaką każdy ze studentów musi pokonać, by takie uprawnienia zdobyć, o aspektach prawnych uprawnień budowlanych, a także o tym jakiej przyszłości pod względem własnego rozwoju oraz apanaży może oczekiwać inżynier w biurze projektowym, na budowie czy też pracując poza granicami kraju.

O tym, iż wykład był bardzo ciekawy świadczyła duża ilość pytań do pana Szymona po zakończeniu wykładu, a także po zakończeniu całego spotkania. Po czasie na dyskusję przyszła kolej na „niespodziankę”, którą było rozwiązanie przez studentów przykładowego arkusza testowego z pytaniami, które mogłyby pojawić się podczas części teoretycznej egzaminu na uprawnienia budowlane. Test złożony z 15 pytań większości zebranych udało się napisać zbierając co najmniej 10 poprawnych odpowiedzi, co świadczy o tym, iż już teraz część Tarmakowiczów byłaby gotowa, by zmierzyć się z egzaminem na uprawnienia zawodowe.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s