TarMac News: Raport ze spotkania numer 1

Pierwsze spotkanie Studenckiego Koła Naukowego TarMac w roku akademickim 2017/2018 jest już za nami. Kilkumiesięczna przerwa w zebraniach Koła spowodowana okresem wakacyjnym, wrześniową sesją poprawkową oraz początkiem roku akademickiego spowodowała, iż na inauguracji działań SKN TarMac w semestrze zimowym nie było nudno i było o czym rozmawiać.

image_6483441 (1)

Jako pierwszy głos podczas zebrania zabrał jego opiekun- dr inż. Marcin Grygierek, który gorąco powitał wszystkich zebranych, wśród których oprócz dobrze znanych w TarMacu twarzy pojawiło się też wiele nowych. Po kilku słowach wstępu głos oddany został dotychczasowemu przewodniczącemu Koła – Michałowi Ćmokowi, który wraz z doświadczoną częścią Tarmakowiczów przygotował prezentację dwuletnich poczynań SKN TarMac. Prezentacja ta miała na celu pokazanie szerokiego wachlarza możliwości i szans, jakie daje aktywna działalność w ramach Koła oraz zachęcenie najmłodszych kolegów do przyjścia na kolejne spotkania. Członkowie SKN TarMac opowiedzieli m.in. o pomiarach i badaniach wykonywanych w ramach swoich prac inżynierskich, wycieczkach technicznych na budowy, wyjazdach na konferencje naukowo-techniczne i targi budownictwa czy też o wdrażaniu technologii BIM w infrastrukturze w swoich pracach dyplomowych.

Po centralnym punkcie spotkania, którym bezsprzecznie była prezentacja dotychczasowych działań wykonanych przez studentów w ramach SKN TarMac nadszedł czas na rozmowy o planach na najbliższy rok akademicki. Oprócz spotkań w rozkładzie dwutygodniowym studenci oraz pracownicy Katedry Geotechniki i Dróg planować będą dodatkowe, ciekawe spotkania z przedstawicielami przemysłu, biur projektowych oraz wyprawy w ciekawe miejsca związane z infrastrukturą komunikacyjną. Zwieńczeniem pierwszego zebrania Koła w nowym roku akademickim było głosowanie na nowe władze Koła. Podczas dyskusji zdecydowano, iż każdy z trzech roczników uczęszczających na spotkania Koła będzie miał po jednym przedstawicielu w jego władzach. Największe poparcie wśród studentów ze swojego rocznika zebrali: Michał Ćmok (semestr I, studia mgr), Magdalena Müller (semestr VII, studia inż.) oraz Piotr Dudzic (semestr V, studia inż.), natomiast na przewodniczącego po raz kolejny wybrany został Michał Ćmok.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s