BIM w drogownictwie – wykład mgr inż. Marcina Pszczółki

W ramach spotkań SKN TarMac na Wydział Budownictwa Politechniki Śląskiej przybył absolwent tej uczelni pan mgr inż. Marcin Pszczółka, który aktualnie w swojej karierze zawodowej związany jest z międzynarodowym gigantem, amerykańską firmą TRIMBLE Inc. W dniu 12 kwietnia 2017 roku mieliśmy okazję wysłuchać jego prezentacji dotyczącej najnowszych technologii wspierających proces projektowania i realizacji przedsięwzięć infrastrukturalnych w oparciu o technologię BIM (Building Information Management).

Trimble schemat

W trakcie spotkania pan Marcin Pszczółka opowiedział o firmie Trimble Inc. i jej produktach, ale w szczególności skupił się na poszerzeniu wiedzy słuchaczy na temat technologii BIM, która w Polsce (w porównaniu do krajów zachodniej Europy) dopiero raczkuje. Sporo czasu poświęcone zostało programom Novapoint Road, Quadri, Quantm i Tilos, które uzyte kompleksowo na etapie projektowania, zarządzania i realizacji inwestycji pozwalają osiągnąć najwyższy poziom organizacji BIM – poziom BIM 3. Dzięki temu do jednego modelu projektu dostęp oraz możliwość edycji z dowolnego miejsca poprzez internet, ma każda osoba współtworząca go.

W ramach szkolenia, zapoznaliśmy się z programem Novapoint Road  będącym wsparciem do projektowania dróg w 3D. Zostaliśmy również zaproszeni do współpracy z firmą Trimble Inc. poprzez wykorzystanie ich oprogramowania do tworzenia projektów w ramach projektów inżynierskich oraz prac magisterskich.

Spotkanie Trimble 2017

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s